Medicina Egészségközpont

Érsebészet

A VNUS Closure egy egyedülálló endovascularis, rádiófrekvenciás kezelés a visszértágulat gyógyítására. Az eljárás már több évtizede ismert, 1998 óta világszerte több mint 500 000 beteget kezeltek ezzel az eljárással. Budapesten az Istenhegyi Klinikán elérhető ez a korszerű műtéti lehetőség, melynek hatékonyságát számos klinikai adat is igazolja. Az Istenhegyi Klinikán Dr. Berek Péter nemzetközi hírű érsebész a VNUS Closure eljárás specialistája.

Ha visszeres a lába és gyakran bedagad, feszít, fáj, valószínűleg felületi vénás reflux betegségben (krónikus vénás elégtelenségben) szenved. Csak az Egyesült Államokban közel 25 millió ember küzd ezzel a súlyos problémával. A vénás reflux/elégtelenség mindenképpen orvosi kezelést igényel, beavatkozás nélkül a betegség idővel súlyosbodik. A vénás refluxot hagyományosan vénaeltávolító (varicektomia) műtéttel kezelik, de orvosok az egész világon folyamatosan kísérleteznek különböző modern műtéti beavatkozásokkal, így született meg a VNUS Closure eljárás.

A VNUS Closure jóval egyszerűbb, kényelmesebb, mint a hagyományos, fájdalmas vénaeltávolító műtét, és a felépülési szakasza is sokkal rövidebb és biztonságosabb.

„A Closure eljárással, rádiófrekvenciával történt betegek kezelése nem csak a hagyományos, vénaeltávolító eljáráshoz képest, de a lézeres kezeléshez képest is kedvezőbbnek mutatkozott. A beavatkozáson átesett betegek jóval kevesebb és alacsonyabb fájdalmakról számoltak be, mint a lézeres kezelésben részesült páciensek. A tapasztalataim és statisztikai adatok alapján is kimutatható, hogy a rádiófrekvenciával végzett műtéteknél kevesebb a komplikáció és a káros következmény, mint a lézeres beavatkozásoknál.”- emelte ki Dr. Berek Péter specialista.

A betegek beszámolója alapján, a Closure eljárás során, illetve után semmilyen, vagy csak enyhe fájdalom volt tapasztalható. Az eljárást követően a betegek rögtön lábra állnak, járnak és 1-2 napon belül visszatérhetnek általános életvitelükhöz. A Closure eljárást követően a betegek csak minimális sebzésről, bevérzésről vagy lábdagadásról számolnak be, sok páciens a fájdalom, a lábnehézség és a fáradtság tüneteinek azonnali enyhülését tapasztalja, teljes gyógyulásról a műtétet követő 1-2 hét után beszélhetünk.

A hagyományos vénaeltávolító műtétnél(,) eltávolítják a vénát, az ágyékon és a lábikrán/belbokán vágásokat ejtenek, majd egy vénába fűzött eszköz segítségével a vénát kihúzzák/kitépik a lábból. A vénaeltávolítás fájdalmas és gyakran jelentkezik bevérzés.

A Closure eljárás során azonban csak egy kis (be)metszést ejtenek, és a vénát nem húzzák ki a lábból, hanem egy rádiófrekveniciás katéter segítségével belülről összezárják azt, ez az ér a későbbiekben magától felszívódik. A Closure eljárás kiküszöböli mind a fájdalmat, mind a bevérzést.

Az érrendszer anatómiája

Az érrendszer vénák hálózata, amelybe beletartoznak a bőr felületéhez közel elhelyezkedő felületi vénák, a jóval mélyebben található mélyvénák és a perforáló vénák, amelyek a felületi vénákat kötik össze a mélyvénákkal. A fájdalmas visszerek gyakori okozója a vénás reflux betegség (krónikus vénás elégtelenség), amely a Closure műtéttel a felületi vénás rendszerben hatékonyan és biztonságosan kezelhető.

A vénás reflux betegség

Az egészséges láb vénái szelepeket (billentyűket) tartalmaznak, amelyek folyamatosan kinyílnak és bezárulnak, így áramoltatják a vért az alsó végtagok és a szív között. A vénás reflux betegség akkor fejlődik ki, amikor a szelepek (billentyűk) károsodnak, (rendellenesen kezdenek el működni) így ez a billentyű elégtelenség (hiányos szelepzárás) lehetővé teszi a vérvisszaáramlást. A billentyűk (vénaszelepek) nem megfelelő záródása vénás pangást és a vénák tágulatát, visszerességet idéz elő, aminek tünete lehet a lábfájdalom, nehéz láb érzése, lábremegés, görcs-, sajgás-, égésérzet a lábban, lábfáradtság, bőrelváltozások vagy lábszárfekély.

A fenti tünetek jelentkezésekor célszerű orvosi vizsgálattal, ultrahanggal meggyőződni arról , hogy fennáll-e a felületi vénás reflux betegség, melynek kialakulását az életkor, a nem, a terhességek száma, a családi kortörténet, a túlsúly, az álló munkavégzés is befolyásolják.

A Closure eljárás – kevesebb fájdalom, kevesebb komplikáció

A Closure eljárás ambulánsan, helyi érzéstelenítéssel elvégezhető. Az orvos ultrahang segítségével helyezi fel a katétert a beteg vénába, a bőrön ejtett kis (be)metszésen keresztül. Az eljárás során a rádiófrekvenciával (RF) működtetett apró katéter hőenergiát juttat a véna falába, ami összehúzódik, és a véna elzáródik (összezárul). Amikor a beteg véna bezárul, a vér új vonalat választva, a többi egészséges vénán folyik tovább.

Az eljárást követően a bemeneti területre egy egyszerű kötést helyeznek, de szükség esetén kiegészítő nyomókötés(sel) is alkalmazható.

Közvetlenül a műtét után a betegek lábra állnak, sőt 1-2 napon belül visszatérnek mindennapi tevékenységükhöz, azonban egy rövid ideig tanácsos tartózkodni a fárasztó, hosszas álló tevékenységektől.

A Closure eljárás minimális heggel, sebbel, (sebesedéssel), bevérzéssel, lábdagadással jár, a végeredménye kozmetikai szempontból (is) kiváló. A Closure eljárás évi hatékonysági mutatója 97.4%.

A Closure eljáráson átesett betegek arról számoltak be, hogy maga a műtét (szinte) hihetetlenül egyszerűen és könnyen zajlott, szinte semmi fájdalmat nem éreztek, és a beavatkozást követően a lábaik (ruganyosak) könnyedek és energikusak lettek.

A klinikai eredmények azt igazolják, hogy a VNUS Closure eljárás hosszú távon, tartósan szünteti meg a vénás reflux tüneteit. 2009 végéig 58 tudományos folyóiratban publikált tanulmány, köztük 4 véletlenszerű mintavételen alapuló kutatás, valamint 12 könyvben megjelent fejezet foglalkozott a VNUS Closure eljárás pozitív eredményeivel.

Megosztás

Áraink

Szakorvosi vizsgálat (Dr Tóth Tamás)33.000 Ft
Szakorvosi vizsgálat (Dr Berek Péter)35.000 Ft
Szakorvosi vizsgálat + mindkét láb ultrahangos vizsgálata (Dr Sepa György)42.000 Ft
Szakorvosi kontroll27.000 Ft
Mélyvénás ultrahang vizsgálat két lábra, érsebészet szakrendelés keretében12.000 Ft
Visszér injekciós kezelése (sclerotherapia)30.000 Ft / alkalom
Rádiófrekvenciás visszérműtét (egy lábon)490.000 Ft
Lézeres visszérműtét (egy lábon)490.000 Ft
Phlebektómia (egy lábon)270.000 Ft
Phlebektómia (két lábon)340.000 Ft
NEAK támogatott visszér műtéteknél hotelszolgáltatási díj70.000 Ft

Kapcsolódó szolgáltatásaink

Go to Top